Description
-W mikrodermabrazji efekt eksfoliacji uzyskuje się dzięki mechanicznemu ścieraniu naskórka lub naskórka wraz z powierzchniową częścią warstwy brodawkowej, z zastosowaniem podciśnienia, które zasysa martwe komórki. Zabiegi wykonywane w celu usunięcia warstwy rogowej wpływają korzystnie na stan skóry właściwej.
-Mechaniczne usunięcie naskórka identyfikowane jest przez skórę, jako uraz. Taki kontrolowany uraz stanowi bodziec do usunięcia martwych komórek i przyspieszenia podziałów komórkowych w obrębie warstwy podstawnej, a także stymuluje fibroblasty do zwiększenia produkcji białek strukturalnych na kolagen i elastynę.
-Mikrodermabrazja wpływa na wygląd naskórka i na szereg procesów zachodzących w skórze właściwej. Złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka oczyszcza go z nadmiaru zrogowaciałych komórek i łoju. Powoduje wygładzenie jego powierzchni, stopniowe zmniejszanie głębokości blizn i zwężenie ujść gruczołów łojowych.
-To zabieg, który nie tylko złuszcza, dotlenia i wzmacnia skórę, a dodatkowo wzmaga produkcję kolagenu, pozwalając pozbyć się skutecznie takich niedoskonałości, jak: drobne zmarszczki, rozstępy, trądzik, cellulit, przebarwienia, a nawet blizny.
-Cała procedura trwa około 30 minut (nie przekracza godziny), a czas jej wykonania zależy od rodzaju skóry i głębokości peelingu, który zaleci kosmetolog. Dodatkowo po zabiegu nakładana jest kojąca maska algowa, która łagodzi ewentualne podrażnienia.
-Mikrodermabrazję można zastosować jako przygotowanie do innych zabiegów kosmetycznych lub dermatologicznych, ponieważ wzmacnia biodostępność składników aktywnych zawartych w kosmetykach lub preparatach leczniczych.
-Wykonanie mikrodermabrazji zalecane jest także przed przeprowadzeniem zabiegów z użyciem lasera, kwasów czy fal radiowych.
Mikrodermabrazja diamentowa to najczęściej wykonywany rodzaj mikropeelingu. Polega na złuszczaniu skóry za pomocą głowic zaopatrzonych w pierścienie ścierające, pokryte warstwą rozdrobnionego naturalnego lub sztucznego diamentu. Końcówka aparatu do mikrodermabrazji diamentowej posiada specjalny system podciśnieniowy, który zasysa ścierany naskórek oraz mikrokryształki diamentu. Podczas zabiegu głowice urządzenia jednocześnie zasysają skórę do filtra, który potem jest wymieniany. Po zabiegu głowice są poddawane procesowi mycia i dezynfekcji oraz sterylizacji w autoklawach, a następnie w sterylnych warunkach przechowywane do momentu następnego użytku.
Reviews
There are no reviews yet.